Wniosek o ZRID dla kolejnego odcinka Via Carpatia

Dwa tygodnie przed terminem, wynikającym z umowy, wykonawca złożył wniosek o decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej w ciągu drogi ekspresowej S19. W ramach inwestycji dobudowana zostanie druga jezdnia.

Realizacja drogi odbywa się w systemie Projektuj i buduj w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych. Zgodnie z umową wykonawca w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy opracował dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o wydanie przez Wojewodę Lubelskiego decyzji ZRID. Wydanie tej decyzji umożliwi rozpoczęcie budowy.

Pierwsza ekspresówka

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku i była pierwszą trasą ekspresową w woj. lubelskim. Jednojezdniowa droga została zaprojektowana z myślą o późniejszej dobudowie drugiej nitki. W kwietniu ub. roku podpisaliśmy umowę z firmą Polaqua na zaprojektowanie i budowę drugiej jezdni obwodnicy. Wykonawca zrealizuje tę inwestycję za 183,4 mln zł.

Co się zmieni?

Przebudowie ulegną pasy włączenia i wyłączenia na węzłach Kock Północ i Kock Południe. Plan obejmuje również mosty oraz wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt. Trasa ekspresowa zostanie również wygrodzona i wybudowany zostanie system odwodnienia drogi.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.