Rozpoczęto prace rozbiórkowe na moście w Sandomierzu

Rozpoczęły się pierwsze prace rozbiórkowe na przeznaczonym do rozbudowy moście przez Wisłę w Sandomierzu w ciągu drogi krajowej nr 77. Wykonawca rozpoczął frezowanie nawierzchni na starym obiekcie. Roboty przy budowie nowej konstrukcji planuje się w przyszłym roku.

DK77 most w Sandomierzu

Przebieg prac

Wykonawca rozpoczął prace od frezowania istniejącej nawierzchni i rozbiórek w obrębie chodników. Stopniowo demontowane będą elementy górnej konstrukcji mostowej. Równolegle wykonawca przystąpi do przekładania mediów czyli podwieszonych do mostu przewodów i instalacji. Sieci kanalizacyjne i teletechniczne poprowdzone będą tymczasowo nowym mostem przy częściowym zawężeniu ciągu pieszo-rowerowego. Gazociąg poprowadzony zostanie docelowo pod dnem rzeki. Prace te odbędą się w terminach i w warunkach uzgodnionych z właściwymi zarządcami sieci.

Nowa Konstrukcja Mostu

Rozbudowę mostu przez Wisłę w Sandomierzu wykonawca realizuje od ub. roku w systemie Projektuj i buduj. Latem wykonawca przygotował zaplecze budowy i uzyskał potrzebne uzgodnienia do rozpoczęcia prac rozbiórkowych. Równolegle z robotami rozbiórkowymi trwają prace nad dokumentacją dla włączenia mostu do układu komunikacyjnego miasta.

źródło i fot.:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.