Przyznano finansowanie na nowy przebieg obwodnicy Tarnowa w ciągu DK73

Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk, uzgodnił Program Inwestycji dla budowy obwodnicy Tarnowa w nowym przebiegu drogi krajowej nr 73. Oznacza to przyznanie finansowania na proces przygotowawczy dla nowej inwestycji i jednocześnie rezygnację z planowanego wcześniej przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa. Nowa inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Przyznano finansowanie na nowy przebieg obwodnicy Tarnowa w ciągu DK73

Lokalizację nowej inwestycji zaplanowano na terenie województw małopolskiego i podkarpackiego (powiaty tarnowski i dębicki). Możliwe do realizacji warianty przebiegu drogi rozpatrywane będą na etapie opracowania Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ). Określone zostanie również miejsce powstania nowego węzła na autostradzie A4. Zgodnie z założeniem droga będzie miała ok. 10 km długości.

Korzyści z nowej drogi

Dzięki realizacji połączenia autostrady A4 z DK94 zmniejszy się ruch w Tarnowie. Kierowcy jadący DK73 pomiędzy Pilznem a A4 nie będą musieli wjeżdżać do Tarnowa, tylko ominą miasto od wschodu. Zaoszczędzą czas przejazdu i sprawniej dotrą do celu. Skorzystają mieszkańcy Tarnowa, ponieważ zwiększy się przepustowość ulic miasta i bezpieczeństwo jego mieszkańców.

Inwestycja oprócz funkcji obwodnicy będzie pozytywnie wpływała na rozwój gospodarczy regionu na granicy w...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.