Przygraniczny odcinek S12 z dofinansowaniem w ramach CEF

Blisko 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S12 z Chełma do Dorohuska na granicy z Ukrainą powstanie z dofinansowaniem w ramach Instrumentu Łącząc Europę (Connecting Europe Facility – CEF) na lata 2021-2027. Łącznie Komisja Europejska przyznała ponad 102 mln euro dofinansowania.

Przygraniczny odcinek S12 z dofinansowaniem w ramach CEF

Środki przyznane na dofinansowanie odcinka drogi ekspresowej S12 to efekt rozstrzygnięć dwóch konkursów CEF 2.

Najnowsze rozstrzygnięcie dotyczy puli Mobilność Wojskowa. GDDKiA otrzymała dofinansowanie w kwocie 64,47 mln euro. To stanowi 50 proc. wydatków kwalifikowanych na zaprojektowanie i budowę około 17,6 km odcinka trasy S12 od Chełma do MOP Teosin (z wyłączeniem MOP) wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Celem projektu jest stworzenie leżącej na sieci TEN-T infrastruktury drogowej o wysokiej przepustowości, dostosowanej do wykorzystania zarówno dla celów cywilnych, jak i wojskowych. Projekt obejmuje także nadzór i zarządzanie realizacją inwestycji.

W zeszłym roku GDDKiA otrzymała dofinansowanie dla S12 od MOP Teosin do Dorohuska (granica państwa). Odcinek, o długości ok. 5,33 km wraz z niezbędną infrastrukturą, dofinansowany będzie w ramach polsko-ukraińskiego projektu drogowego kwotą 38,16 mln euro.

źródło i fot. GDDKiA

Przeczytaj również: 550 mln zł – Polska z najwyższym dofinansowaniem z CEF

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.