Postęp prac na budowie S5

Coraz bliżej udostępnienia ponad 45 km drogi ekspresowej S5 łączącej autostradę A1 w Nowych Marzach z obwodnicą Bydgoszczy i dalszymi, już funkcjonującymi odcinkami S5 do Wrocławia.

Postęp prac na budowie S5

S5 Nowe Marzy - Świecie Południe

Wykonawca, 23-kilometrowego odcinka S5 Nowe Marzy - Świecie Południe prowadzi prace we wszystkich branżach. Znaczące zmiany organizacji ruchu są coraz częstsze, a tym samym zwiększa się płynność ruchu. 19 maja br. przywrócono ruch na łącznicach węzła Świecie Południe, co ułatwiło wjazd do miasta od strony Bydgoszczy. Z kolei 30 maja otwarto wiadukt WD1-15 na węźle Świecie Zachód, co przełożyło się zwiększenie płynności ruchu. 

Budowa drogi ekspresowej S5 Nowe Marzy - Świecie Południe odbywa się w głównej mierze po śladzie starej DK5 oraz pasa rezerwowego pozostawionego w trakcie budowy obwodnicy Świecia ponad dwie dekady wcześniej. Na koniec maja zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosiło 85 proc. Planowany finał prac to sierpień 2022 r. Droga połączy autostradę A1 z obwodnicą Świecia, która w ramach zadania jest rozbudowywana do przekroju 2x2. 

S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ

Wykonawca 22-kilometrowego odcinka Świecie Południe - Bydgoszcz Północ kontynuuje prace we wszystkich branżach. Wraz z postępami robót wprowadzana się zmiany w organizacji ruchu. 8 czerwca wykonawca prz...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.