Podpisano umowę na modernizację drogi wojewódzkiej nr 235

Podpisano umowę na modernizację drogi wojewódzkiej nr 235 na odcinku od km 11+080 do km 11+910 w miejscowości Kalisz.

fot. Piotr Michalski/ZDW Gdańsk

W ramach tego zadania istniejąca nawierzchnia bitumiczna zostanie sfrezowana, a w to miejsce wykonana nowa. Rozbiórce ulegną krawężniki, obrzeża, zatoki autobusowe, chodniki oraz zjazdy na posesje, a w ich miejsce wybudowane nowe. Dodatkowo w celu poprawy odwodnienia trasy powstanie kanalizacja deszczowa oraz ścięte pobocza.

Na koniec inwestycji zostanie zainstalowane nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Zakończenie prac budowlanych powinno nastąpić do końca listopada br. Koszt robót wyniesie ok. 3,5 mln zł, który zostanie sfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Pomorskiego przy wsparciu Gminy Dziemiany oraz Powiatu Kościerskiego. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a wykonawcą firma Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski z Kalisza.

źródło: ZDW Gdańsk
fot. Piotr Michalski/ZDW Gdańsk

Przeczytaj również: Nowe mosty na DK86 w Będzinie-Łagiszy

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.