Nowy most w Rogalinku coraz bliżej

Konstrukcja będzie mieć około 315 metrów długości. Obecnie zaawansowanie prac na budowie nowego, 5-przęsłowego mostu, to ponad 66 procent. Przejazd przez obiekt będzie możliwy jeszcze przed wakacjami.

Nowy most w Rogalinku coraz bliżej

Wykonawca zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem. - Wykonano ostatnie segmenty ustroju nośnego mostu co oznacza, że obiekt z obu brzegów Warty został połączony. Rozpoczęto sprężanie konstrukcji. Trwa montaż dylatacji, wykonywanie kap chodnikowych i odwodnienia na zakończonych już dwóch przęsłach mostu od strony Rogalinka. Po sprężeniu konstrukcji na pozostałych trzech przęsłach rozpoczną się prace wykończeniowe - wykonywanie izolacji, kap chodnikowych, odwodnienia, nawierzchni, barier i balustrad.

Prace rozpoczęły się jesienią 2020 roku. Kierowcy pojadą nowym mostem jeszcze przed wakacjami - w czerwcu. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu, planuje się wyburzenie starego. Całość prac kosztuje 62 mln złotych, z czego ponad 50 mln pochodzi z dofinansowania unijnego. Całość prac, łącznie z rozbiórką, ma się zakończyć w tym roku.

źródło: epoznan
fot.: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.