Nowa książka prof. Piotra Wyszomirskiego

Książka Piotra Wyszomirskiego pt. Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne obejmuje głównie problematykę wybranych, niemetalicznych surowców mineralnych wraz z elementarnymi informacjami z zakresu nauk o Ziemi oraz eksploatacji i przeróbki kopalin, a także zagadnienia związane z podstawowymi metodami chemicznymi i fazowymi oceny ich jakości.

Nowa książka prof. Piotra Wyszomirskiego

Surowcami naturalnymi omówionymi w tej książce są surowce skalne, które stanowią najbardziej liczną i wybitnie zróżnicowaną grupę, wyróżnianą w obrębie niemetalicznych surowców mineralnych. Surowce skalne obejmują swoim zasięgiem niezbędne w różnych dziedzinach budownictwa kamienie budowlane i drogowe, a zwłaszcza kruszywa naturalne i łamane. Racjonalna gospodarka zasobami naturalnymi i coraz intensywniej dostrzegana dbałość o środowisko naturalne wymaga też szerszej – aniżeli dotąd – jego ochrony. Stwarza to m.in. potrzebę zagospodarowania w coraz większym stopniu surowców wtórnych, ubocznie pozyskiwanych i – w wielu przypadkach – odpadowych. Te, ważne z wielu względów zagadnienia znalazły również odzwierciedlenie w omawianej książce.

Książka Wybrane naturalne i wtórne surowce mineralne wzbudziła m.in. zainteresowanie wśród uczestników XXII Konferencji Kruszywa mineralne (Kudowa Zdrój 27-29.04. 2022). Zwrócono zwłaszcza uwagę na jej interdyscyplinarny charakter. Przejawia się on m.in. w tym, że problematyka z dziedziny nauk o Ziemi – zwłaszcza z zakresu mineralogii i petrogr...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Konrad Romik: Bezpieczeństwo ruchu drogowego w naszym kraju z roku na rok się poprawia

Konrad Romik, Sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w rozmowie z Anną Górską-Zychlą odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, poprawy infrastruktury oraz założeń dążących do zmniejszenia liczby wypadków o połowę do 2030 r. Jak wygląda aktualnie stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce? Konrad R...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.