Nasuwanie nowego wiaduktu w Mikołowie

Przebudowany wiadukt kolejowy w Mikołowie zapewni sprawne i bezpieczne przewozy na linii Katowice – Rybnik. Przebudowa obiektu wchodzi w kluczowy etap. Wartość prac to 12 mln zł. Finansowanie zapewniają środki budżetowe.

Nasuwanie nowego wiaduktu w Mikołowie

Jak podają PLK przebudowa wiaduktu kolejowego w Mikołowie przy ul. Konstantego Prusa wchodzi w kluczowy etap. Stary obiekt rozebrano. Pociągi kursowały po tymczasowej konstrukcji, co pozwoliło na utrzymanie ruchu kolejowego przez stację Mikołów. W tym czasie wybudowano przyczółki i zamontowano nowe konstrukcje w formie łuku. Kolejnym etapem będzie nasuwanie obiektu i ułożenie trzech torów na wiadukcie. Zamontowana zostanie sieć trakcyjna. Prace obejmą wykonanie odwodnienia obiektu.

Będzie nowa konstrukcja obiektu w formie łuku, o szerokości 28 m. Na wiadukcie pozostaną trzy tory.

Korzyści wynikające z realizacji obiektu

Zdecydowaną korzyścią będą sprawniejsze przejazdy pociągów. Obiekt zostanie dostosowany do jazdy cięższych składów. Poprawi się komunikacja drogowa w centrum miasta. Pod wiaduktem powstanie także droga z czterema pasami jezdni, chodnikiem i ścieżką rowerową. Likwidacja „wąskiego gardła” usprawni komunikację w mieście.

źródło i fot: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.