Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii!

Dziś (23 czerwca) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii! Święto zostało zapoczątkowane w 2014 roku w Wielkiej Brytanii.

Międzynarodowy Dzień Kobiet w Inżynierii!

Historia powstania

Święto zostało zainicjowane przez Women’s Engineering Society (WES), które zostało założone przez niewielką grupę kobiet-inżynierów w Londynie w czerwcu 1919 — sto lat temu!

Podczas pierwszej wojny światowej kobiety były zachęcane do pracy w inżynierii, aby zwolnić mężczyzn dla sił zbrojnych. Po zakończeniu wojny kobiety te były zmuszane do rezygnacji ze swoich ról. Aby oprzeć się tej presji i promować inżynierię jako satysfakcjonującą pracę dla kobiet, niewielki komitet wywodzący się z Krajowej Rady Kobiet założył WES w 1919 roku.

W 2019 roku patronat nad wydarzeniem objęła organizacja UNESCO.

Wszystkim przedstawicielkom branży składamy najserdeczniejsze życzenia pomyślności i sukcesów zawodowych!

źródło: WES
fot. iStock

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.