Kopalnia i zakład produkcyjny w Miedziance

W gminie Piekoszów i gminie Chęciny, niedaleko Kielc, znajduje się największa w Polsce kopalnia i zakład produkcyjny Miedzianka, której nazwa pochodzi od najwyższej góry w okolicy – Miedzianki. Bazę surowcową kopalni stanowi wapień dewoński. Wydobycie surowca odbywa się ze złoża Ostrówka.

W2000 r. fińska firma Nordkalk wykupiła większościowy pakiet udziałów Kieleckich Zakładów Przemysłu Wapienniczego, rozpoczynając tym działalność pod szyldem Nordkalk Miedzianka S.A. Od tego czasu firma realizowała szeroko zakrojony plan kompleksowej modernizacji Zakładu. W 2021 roku Nordkalk stał się częścią brytyjskiej grupy SigmaRoc.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.