Kierunki rozwoju cynkowych powłok gruntujących do zabezpieczeń antykorozyjnych obiektów stalowych

W artykule opisano systemy antykorozyjne z powłoką gruntującą zawierającą wypełniacz cynkowy, których użycie rośnie z roku na rok ze względu na dużą trwałość. Ich wykorzystanie nie pozostaje jednak bez wpływu na środowisko naturalne. Jednym ze sposobów ograniczenia zawartości cynku jest stosowanie nowych cynkowych powłok gruntujących opracowanych w projekcie ZINCPOWER (CORNET).

Antykorozyjne systemy powłokowe dla agresywnych środowisk korozyjnych (C4-CX wg PN-EN ISO:2018) składają się zazwyczaj z powłoki gruntującej o wysokiej zawartości pigmentu cynkowego (ZRP), której matryca może być organiczna lub nieorganiczna. Stosuje się w tym celu również zabezpieczenie powłokami cynkowymi zanurzeniowymi czy powłokami cynkowymi bądź cynkowo-aluminiowymi natryskiwanymi cieplnie. Mają one jednak dużo więcej ograniczeń niż malarskie zabezpieczenia powłokowe.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.