GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na opracowanie dokumentacji dla obwodnicy Chrzanowa i Trzebini

GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego i koncepcji programowej (STEŚ-R) dla obwodnicy Chrzanowa i Trzebini w ciągu DK79. Złożyła ją firma Multiconsult Polska, która wyceniła swoje prace na 10 796 386,50 zł. Jeżeli nie będzie odwołań, podpiszemy umowę z tym wykonawcą. Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Mapa obwodnica Chrzanowa i Trzebini w ciągu DK79

Zadanie wykonawcy

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji dla nowej, dwujezdniowej, blisko 16-kilometrowej drogi klasy GP (droga główna ruch przyspieszonego), omijającej centrum Chrzanowa i Trzebini. Oprócz ciągu głównego mają powstać skrzyżowania z innymi drogami, chodniki i ścieżki rowerowe, obiekty mostowe oraz przepusty. W zakresie urządzeń ochrony środowiska przewiduje się ekrany, zbiorniki retencyjne oraz urządzenia oczyszczania wód.

Etapowanie zadania

Etap I obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie STEŚ-R oraz raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko, który jest wymagany do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Wykonawca przygotuje również materiały do samego wniosku o wydanie DŚU wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji. 

Na wykonanie etapu I przewiduje się 43 miesiące. 

Etap II obejmie udzielanie odpowiedzi na pytania oferentów, biorących udział w przetargu na wyłonienie wykonawcy projektu i robót budowlanych. 

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Nowy most w Rogalinku coraz bliżej

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.