GDDKiA ogłosiła głosowanie na nazwę dla maszyny TBM

Głosowanie na nazwę dla maszyny TBM (ang. Tunnel Boring Machine), która wydrąży tunel o długości 2,2 km na drodze ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. Ankieta zawiera sześć nazw, które zostały wybrane przez komisję konkursową spośród niemal 350 nadesłanych propozycji. O tym, która propozycja zwycięży, GDDKiA poinformuje się 21 grudnia.

kolejny-etap-transportu-maszyny-tbm
Maszyna TBM

Nazwy, na które można oddawać głosy, to: 

  • Bieszczadka 
  • Duża Mi 
  • Karpatka 
  • Nela 
  • Podkarpatka 
  • ViaKarpatka 

O tym, która z sześciu propozycji wygra, zdecydują internauci. Głosowanie rozpoczyna się dziś i potrwa do 16 grudnia br. Ankieta dostępna jest tutaj. Nazwa z największą liczbą głosów stanie się oficjalnym „imieniem” maszyny TBM. 

Co obecnie z maszyną TBM?

Obecnie trwa transport fragmentów maszyny TBM na miejsce inwestycji. Ten olbrzymi „kret” transportowany jest z Hiszpanii w elementach. Część bezpośrednio drogą lądową na ciężarówkach, a największe elementy przypłynęły do Polski statkiem. Ze Szczecina do Opola przetransportowano barkami i pontonami po Odrze, a następnie ruszyły w drogę lądem. Bieżące informacje dotyczące trasy konwoju oraz utrudnień na drogach znaleźć można na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. 

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Przetarg na projekt i budowę obwodnicy Giżycka

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.