Dwa nowe mosty w Ujściu

GDDKiA podpisała umowę na rozbudowę mostu przez rzekę Gwda i mostu przez rzekę Noteć w ciągu DK11 w miejscowości Ujście. Wykonawcą realizacji będzie firma PORR S.A. Umowa opiewa na kwotę 56 989 361,86 zł.

Ujście most przez rzekę Gwdę w ciągu DK11

Zakres inwestycji

Zadanie obejmuje rozbudowę mostu przez rzekę Gwdę i mostu przez rzekę Noteć w ciągu DK11 w miejscowości Ujście. W pierwszej kolejności Wykonawca w terminie nie później niż 12 miesięcy od podpisania umowy przekaże do użytkowania dwa mosty tymczasowe, zlokalizowane obok istniejących, starych mostów. Następnie istniejące mosty zostaną rozebrane po czym w ich miejscu powstaną nowe mosty o wyższych parametrach. W ramach kontraktu przebudowany zostanie również odcinek drogi pomiędzy mostami z poszerzeniem istniejących chodników. Łączna długość przebudowy wyniesie około 500m.

Planowany termin wybudowania nowych obiektów to druga połowa 2026 roku.

Parametry

W wyniku rozbudowy obiekty uzyskają wyższą klasę nośności oraz poprawią się walory użytkowe przeprawy. Elementy wyposażenia nowej konstrukcji, w szczególności ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3,5m, chodnik szerokości 1,5m oraz bariery ochronne drogowe, wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i podniesienie komfortu użytkowników drogi, ale również mieszkańców Ujścia.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Tomasz Oracz: Skupiamy się na tym, aby innowacje były skuteczne i przynosiły wymierne korzyści

Tomasz Oracz, Członek Zarządu TPA sp. z o.o., w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dotyczące nowych wyzwań zawodowych, działalności spółki oraz jej planów na przyszłość. Ponadto omawia zmiany, jakie na przestrzeni lat zachodziły w branży infrastrukturalnej, a także porusza kwestię nowych technologii. W styczniu br. ob...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.