DW 241 – otwarcie ścieżki rowerowej Wągrowiec – Pokrzywnica

14 marca br. Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego uroczyście zaprezentował i przetestował nową drogę rowerową z Wągrowca do Pokrzywnicy, zrealizowaną w ramach cyklicznego programu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich.

Nowa droga rowerowa z Wągrowca do Pokrzywnicy

Kolejna – nowa droga rowerowa dla mieszkańców

Inwestycje realizowane z myślą o rowerzystach to ważne zadania przy drogach wojewódzkich, a dobra samorządowa współpraca przynosi zawsze pozytywne efekty. 14 marca Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego wspólnie z lokalnymi samorządowcami zaprezentował i osobiście przetestował nowy szlak rowerowy z Wągrowca do Pokrzywnicy, zrealizowany w ramach cyklicznego programu budowy ścieżek rowerowych wzdłuż dróg wojewódzkich.

Opis inwestycji

Długość nowej drogi dla jednośladów przy DW 241 to 1,6 km. Koszt realizacji tego zadania to ponad 2 mln złotych. Udział finansowy samorządów Gminy Wągrowiec i Miasta Wągrowiec wyniósł równo po 504 tysiące złotych.

Wspólne działania przynoszą rezultaty. Program budowy ścieżek realizowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wzmacnia takie możliwości. Wspólnymi środkami jesteśmy w stanie zrobić  zdecydowanie więcej, czego dowodem jest dzisiejsze spotkanie i zaprezentowanie nowej ścieżki, która będzie służyła mieszkańcom. Budowy nowych szlaków rowerowych są społecznie oczekiwane, jest duża presja, aby takie inwestycje realizować i to jest pozytywne zjawisko, bo wykorzystujemy przecież ekologiczne środki lokomocji, jest bezpieczniej. Dziękuję naszym partnerom za tak wzorową współpracę – powiedział Wojciech Jankowiak.  

źródło i fot.: Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu

przeczytaj również: Remont mostu przez Wisłę w Grudziądzu

Wywiady

Piotr Miąso: Ten rok będzie dla nas bardzo intensywny

Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” odpowiada na pytania dotyczące inwestycji infrastrukturalnych na Podkarpaciu, ich finansowania oraz technologii wykorzystywanych do budowy i modernizacji dróg podlegających pod PZDW. Jak ocenia Pan aktualny stan dróg na Podkarpaciu? Piotr Mią...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.