Dokumentacja projektowa dla remontu wiaduktu nad autostradą A4

Podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla remontu wiaduktu nad autostradą A4 pomiędzy Wrocławiem a Żórawiną. Dokumentacja powstanie w przeciągu najbliższych trzech miesięcy, a następnie zostanie wybrany wykonawca, który naprawi wiadukt. Uszkodzenie powstało po uderzeniu w jego konstrukcję przez koparkę przewożoną na samochodzie ciężarowym.

Dokumentacja projektowa dla remontu wiaduktu nad autostradą A4

Zakres remontu

Podczas remontu wykonawca wytnie uszkodzone fragmenty konstrukcji stalowej wiaduktu i zastąpi je nowymi elementami. Wykonana także reprofilację i naprawę betonowej płyty pomostowej. Remont ma na celu przywrócenie nominalnej nośności obiektu oraz umożliwienie na nim pełnego ruchu jeszcze w tym roku. 

Uszkodzony wiadukt

22 lipca 2022 r. koparka przewożona przez pojazd ciężarowy uszkodziła wiadukt nad autostradą A4 w ciągu drogi powiatowej nr 1954D relacji Wrocław – Żórawina. Po oględzinach obiektu podjęto decyzję o jego zamknięciu dla ruchu kołowego. Jednocześnie GDDKiA zleciła wykonanie ekspertyzy, która dopuściła przywrócenie ruchu dla pojazdów o masie do 30 ton z zastosowaniem wahadła. Dla pojazdów powyżej 30 t nadal obowiązują objazdy. 

źródło i fot.: GDDKiA

przeczytaj również: Może ruszać budowa kolejnego odcinka S6

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.