Bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo-drogowe w Warce oddane do użytku

Od 16 września kierowcy w Warce korzystają z nowego wiaduktu, który przebiega nad torami linii Warszawa – Radom.

Wiadukt nad torami w Warce

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły zasadnicze prace przy budowie bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu ul. Grójeckiej w Warce. Wiadukt zastąpił przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ulicy Grójeckiej między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto.

Informacje techniczne

Szerokość wiaduktu wynosi 13 metrów. Inwestycja ma po jednym pasie ruchu w każdą stronę, w przygotowaniu pozostają nadal ciągi pieszo-rowerowe. Na wiadukcie i drogach dojazdowych wykonawca zamontował oświetlenie LED.

W dalszym etapie prac dokończona zostanie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 730 wraz z ciągiem pieszo-rowerowym i rondem po wschodniej stronie obiektu. Zgodnie z umową termin zakończenia całej inwestycji to początek 2023 r.

źródło i fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

przeczytaj również: Powstaje bezkolizyjne skrzyżowanie kolejowo- drogowe w Warce

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.