Betonowanie zakończone. Most nad Białą Głuchołaską coraz bliżej otwarcia - Drogowo-Mostowy.pl

Wyszukaj w serwisie

Betonowanie zakończone. Most nad Białą Głuchołaską coraz bliżej otwarcia

Zakończyło się betonowanie ostatnich elementów konstrukcyjnych nowego mostu nad Białą Głuchołaską. Wykonano również sprężenie całej konstrukcji, które zwiększa jej wytrzymałość i pozwala na przenoszenie dużych obciążeń.

fot. GDDKiA

Nowy obiekt będzie jednoprzęsłowy i nie będzie posiadał podpór pośrednich w korycie rzeki. Konstrukcja mostu zostanie posadowiona o metr wyżej niż stary most Andrzeja. Przęsło oprze się na dwóch przyczółkach przenoszących ciężar na podłoże.

Most będzie miał 52 m długości i 19 m szerokości. Powstaną na nim dwa pasy ruchu oraz ścieżka pieszo-rowerowa. Konstrukcja będzie żelbetowa, sprężona i dodatkowo wzmocniona łukiem. Do budowy wykorzystano ok. 5000 ton betonu.

Projekt inwestycji uwzględnia wymagania PGW Wody Polskie oraz rekomendacje Instytutu Badawczego Dróg i Mostów.

Trwają kolejne roboty

Wykonawca prowadzi obecnie demontaż deskowania i rusztowań oraz zbrojenie elementów podpór. W następnych etapach przewidziano wykonanie nawierzchni mostu oraz montaż jego wyposażenia, m.in. dylatacji, krawężników, kap chodnikowych i systemu odwodnienia.

Po wykonaniu dojazdów, przeprowadzeniu prób obciążeniowych i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie nowy most ma zostać udostępniony kierowcom w drugiej połowie tego roku.

źródło i fot. GDDKiA

Przeczytaj również: Dekada rozmów o warunkach gruntowych!

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.