Bartosz Piątek: Mosty są najbardziej wymagającymi i jednocześnie najciekawszymi konstrukcjami budowlanymi

Dr inż. Bartosz Piątek w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” dzieli się rozważaniami nad zaawansowaniem technologicznym polskiego mostownictwa. Opowiada również o swoich badaniach nad wzmacnianiem konstrukcji betonowych taśmami CFRP, podkreślając rozwój tej technologii i jej miejsce na rynku.

MOSTY_1_24_wywiad_Bartosz_PiatekDr inż. Bartosz Piątek

Podczas ostatniej edycji Seminarium Naukowo-Technicznego Wrocławskie Dni Mostowe (WDM) został Pan laureatem nagrody im. Mieczysława Rybaka przyznawanej przez ZMRP. Celem Nagrody jest promowanie osiągnięć w dziedzinie badań i wdrażania nowoczesnych technologii w budownictwie mostowym. Czym jest dla Pana to wyróżnienie?

Bartosz Piątek: Dla mnie jest to pewne ukoronowanie 10 lat pracy w Katedrze Dróg i Mostów Politechniki Rzeszowskiej. Przez ten czas miałem okazję pracować w zespole znakomitych specjalistów i fantastycznych ludzi w wielu projektach i rozwiązywać różnego rodzaju wyzwania inżynierskie, ucząc się przy tym od bardziej doświadczonych Koleżanek i Kolegów. Chciałbym zaznaczyć, że zdobycie nagrody nie byłoby możliwe bez tej współpracy, a przede wszystkim nie byłoby możliwe bez wsparcia mojego Promotora i Kierownika Katedry prof. Tomasza Siwowskiego, który na początku mojej kariery uwierzył w mój potencjał, a później nieustannie motywował do dalszego rozwoju. Ponadto chciałbym serdecznie podziękować Kapitule konkursowej za docenienie tej pracy i przyznanie nagrody.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.