15 -lecie czasopisma „Mosty”

Wydanie „Mostów”, które trzymają Państwo w rękach albo przeglądają na ekranach swoich urządzeń, to wydanie szczególne, bo jubileuszowe. W tym roku magazyn obchodzi 15-lecie istnienia!

15 lat to niewątpliwie ważny okres dla branży mostowej – nowe technologie, materiały, nowo wybudowane obiekty, ciekawe projekty, zmiany legislacyjne i wyzwania, z którymi mostowcy musieli się mierzyć. O wszystkich tych aspektach pisaliśmy na łamach „Mostów”. Osiągnięcie tego jubileuszu nie byłoby możliwe bez zaufania naszych czytelników, wysiłku całego zespołu redakcyjnego oraz pracy jedynych w swoim rodzaju autorów. Przez ostatnie lata nasz tytuł nieustannie był wspierany przez praktyków, przedstawicieli firm, świata nauki, a także instytucji związanych z branżą mostową, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, razem z nami tworzyli to doceniane na rynku pismo. Dzięki Państwu „Mosty” mogą stale podnosić swój poziom merytoryczny, prezentować i komentować najważniejsze dla branży wydarzenia.

Dziękuję zatem nieocenionym członkom rady naukowej oraz redaktorom wydań za dbanie o wysoki poziom pisma, autorom artykułów – za wspomaganie nas swą wiedzą i doświadczeniem, Związkowi Mostowców RP – za patronowanie czasopismu i bardzo dobrą współpracę, oraz redakcji – za zaangażowanie w tworzenie każdego numeru „Mostów”.

Budujące słowa uznania, które do nas trafiają od Współpracowników i Czytelników, nie tylko motywują nas do codziennej pracy, ale przede wszystkim nadają jej sens!

Marlena Machura
redaktor zarządzająca

15 lat czasopisma „Mosty” na rynku to:

75 wydań czasopisma
5 949 stron wszystkich wydań
1 197 opublikowanych artykułów
11 851 zdjęć i grafik zamieszczonych na łamach pisma
606 autorów, spośród których najbardziej aktywni byli:
Jan Biliszczuk 37 artykułów
Tomasz Siwowski 30 artykułów
Wojciech Lorenc 28 artykułów
Marek Salamak 26 artykułów
14 edycji Konkursu Mostowego im. M. Wolffa
49 nagród głównych w Konkursie Mostowym im. M. Wolffa
15 wyróżnień w Konkursie Mostowym im. M. Wolffa
6 konferencji Drogowo-Mostowych
5 edycji Warsztatów „Projektowanie mostów według Eurokodów”
200 uczestników warsztatów
2 wydane książki
8 edycji kalendarza mostowego

Kiedy 15 lat temu z ówczesnym zespołem redakcyjnym podjęliśmy decyzję o stworzeniu pisma technicznego o tematyce mostowej, wiedzieliśmy, że będzie to odważny i ryzykowny krok. W końcu nasze czasopismo miało być jedynym tytułem w kraju całkowicie poświęconym obiektom inżynierskim. Teraz, po 15 latach nieprzerwanego istnienia czasopisma „Mosty” na rynku, jest mi niezmiernie miło, że mogę w Państwa ręce oddać to jubileuszowe wydanie jako dowód, że tytuł ten jest potrzebny i na dobre zagościł w świadomości przedstawicieli branży. A jest to ogromny powód do dumy! Polska myśl mostownicza w niczym nie ustępuje światowym standardom, a firmy działające na naszym rodzimym rynku obsadzone są przez specjalistów z najwyższej półki. Doskonale przygotowani inżynierowie i świetne zespoły projektowe są dowodem na silną kadrę dydaktyczną w ośrodkach akademickich. Mamy ogromne szczęście, że możemy być częścią tej branży. Ponieważ „Mosty” to nie tylko czasopismo. To także – jak przy projektowaniu mostów – misja dążenia do perfekcji. To łącznik między czytelnikami a wybitnymi osobowościami branży publikującymi na łamach pisma. Każdego dnia staramy się, aby „Mosty” stanowiły cenne źródło informacji służącej poszerzania wiedzy i promowaniu osiągnięć krajowego mostownictwa. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pomoc w wydawaniu pisma. Wspólnie możemy świętować jeszcze niejeden jubileusz.

Anna Gocek
kierownik działu promocji i reklamy


Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.