Wybrano ofertę na rozbudowę DK94 pomiędzy Pyskowicami a Zabrzem

Wybrano ofertę na rozbudowę DK94. Inwestycja obejmie przebudowę odcinka o długości prawie 12 km, w tym 28 skrzyżowań. Powstaną ciągi piesze i pieszo-rowerowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a konstrukcja drogi zostanie dostosowana do przenoszenia obciążeń 11,5 t/oś.

Spośród sześciu złożonych ofert najkorzystniejszą przedstawiła firma Strabag Infrastruktura Południe z Wrocławia. Zaoferowała wykonanie inwestycji za ponad 163 mln zł. Jednocześnie zadeklarowała przedłużenie okresu gwarancji jakości o 5 lat i skrócenie terminu realizacji o 2 miesiące. Jeśli w ciągu najbliższych 10 dni nie wpłyną odwołania od wyboru oferty, będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą.

Czas i zakres realizacji

Przebudowa istniejącej drogi pomiędzy Pyskowicami a granicą administracyjną Zabrza zakończy się w ciągu 16 miesięcy od daty podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będzie się wliczał okres zimowy (tj. od 16 grudnia do 15 marca). Objęty przebudową odcinek DK94 ma długość 11,8 km. Z tego zakresu wyłączono dwa odcinki o łącznej długości prawie 400 m. Realizowano je wcześniej w ramach budowy autostrady A1. W Boniowicach istniejące skrzyżowanie DK94 z ul. Gliwicką (DP2902S) zamienimy na rondo. Przebudujemy i wybudujemy chodniki oraz ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe, parking przydrożny w Boniowicach oraz miejsce do ważenia pojazdów w Konarach. Wybudowane zostaną również dodatkowo dwa miejsca dla do kontroli pojazdów. W ramach zad...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.