Wody opadowe – problem czy zasób?

W artykule przedstawiono przepisy dotyczące wód opadowych i roztopowych, które wyraźnie wskazują na odrębność ich traktowania w odniesieniu do wód podziemnych czy powierzchniowych. Wynikają z tego istotne wnioski dla branży kruszyw. Autor podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie, czy wody opadowe są problemem, czy może cennym zasobem.

Dotrzymywanie standardów ochrony środowiska, w tym dotyczących gospodarki wodnościekowej, to obowiązek każdego podmiotu prowadzącego działalność w branży kruszyw. By prawidłowo go realizować, konieczne jest właściwe odczytywanie wymagań zawartych w treści Ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne. Mimo że minęły już ponad cztery lata odkąd została ona uchwalona, wciąż jednak stawiamy pytania na temat właściwej interpretacji jej przepisów. Kontrowersje budzi między innymi to, w jaki sposób stosować regulacje dotyczące wód opadowych lub roztopowych.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji papierowej
  • Otrzymasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji online
  • Przeczytasz każdy artykuł dostępny w serwisie opublikowany na łamach „Magazynu Autostrady”, „Mosty”, „Kruszywa” i „Drogi Publiczne”
  • Otrzymasz dostęp do materiałów w „Katalogu realizacji” zawierającej najciekawsze realizacje drogowo-mostowe oraz wdrożenia w kopalniach odkrywkowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Marcin Lewandowski: Najlepsi inżynierowie lubią najcięższe wyzwania

Marcin Lewandowski, wiceprezes pionu realizacji w Grupie NDI, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odpowiada na pytania dot. zarządzania zespołem, nowych projektów, wymagających kontraktów oraz zagranicznych praktyk w budownictwie infrastrukturalnych. Dzieli się także swoimi przemyśleniami o najtrudniejszych aspektach branży budowlanej. O...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.