Węzeł betoniarski – bezpieczeństwo użytkowania

Węzły betoniarskie są zespołami maszyn i urządzeń służących do produkcji betonu. Zakres ich użytkowania jest bardzo szeroki – od prac przy budowie mostów do produkcji prefabrykatów.

Węzeł betoniarski, zwany także betonownią, to zespół urządzeń wytwarzających mieszankę betonową. W skład jej urządzeń wchodzą betoniarka oraz niezbędne urządzenia do dozowania kruszywa i cementu. Dozowanie składników odbywa się w tym wypadku objętościowo wyskalowanymi pojemnikami. Tego typu węzeł betoniarski urządza się tylko na małej budowie. Na większych budowach, o dużym zakresie robót betoniarskich, organizuje się węzły betoniarskie, które mają częściowo zmechanizowany zasyp do betoniarek o większej pojemności i wydajności [1].

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.