Węzeł betoniarski – bezpieczeństwo użytkowania

Węzły betoniarskie są zespołami maszyn i urządzeń służących do produkcji betonu. Zakres ich użytkowania jest bardzo szeroki – od prac przy budowie mostów do produkcji prefabrykatów.

Węzeł betoniarski, zwany także betonownią, to zespół urządzeń wytwarzających mieszankę betonową. W skład jej urządzeń wchodzą betoniarka oraz niezbędne urządzenia do dozowania kruszywa i cementu. Dozowanie składników odbywa się w tym wypadku objętościowo wyskalowanymi pojemnikami. Tego typu węzeł betoniarski urządza się tylko na małej budowie. Na większych budowach, o dużym zakresie robót betoniarskich, organizuje się węzły betoniarskie, które mają częściowo zmechanizowany zasyp do betoniarek o większej pojemności i wydajności [1].

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.