W Sulejówku tunel pod torami zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

W Sulejówku w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego (droga wojewódzka 638) zostanie wybudowany tunel pod linią kolejową, który zwiększy bezpieczeństwo ruchu na linii Warszawa –Terespol oraz usprawni ruch drogowy w mieście. Obiekt zastąpi obecny przejazd, a kierowcy nie będą musieli czekać przed zamkniętymi rogatkami.

W Sulejówku tunel pod torami zastąpi przejazd kolejowo-drogowy

Powstanie nowa droga, po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dojście do tunelu pieszym zapewnią schody. Dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się przewidziano windę.

Wykonawca rozpoczyna prace budowalne 16 sierpnia. W pierwszej kolejności zostanie przygotowany teren budowy i usunięte kolizje z podziemną infrastrukturą. Dalej zostanie przygotowany wykop pod torami. Zaplanowane roboty zostały uzgodnione w rozkładzie jazdy. Utrzymany będzie ruch pociągów pasażerskich i towarowych na obu torach.

Prace wiążą się z zamknięciem przejazdu kolejowo-drogowego al. Marszałka Józefa Piłsudskiego dla ruchu samochodów i pieszych. Zakres robót wymaga wprowadzenia tymczasowej zmiany organizacji ruchu, którą wykonawca uzgodnił z zarządcami dróg. Zalecane są objazdy sąsiednimi przejazdami w Wesołej i Sulejówku.

Inwestycja w Sulejówku o wartości ok. 60 mln zł netto realizowana jest w ramach projektu ...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.