VII Konferencja Drogowo-Mostowa „Warunki gruntowe a projektowanie oraz budowa dróg i mostów”

Przed nami VII edycja wydarzenia organizowanego przez redakcję „Magazynu Autostrady” oraz czasopisma „Mosty”, które odbędzie się w dniach 4-6 października 2023 roku w Katowicach.

Obecnie mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem budownictwa komunikacyjnego i nierozerwalnie związaną z tym szeroką potrzebą wymiany doświadczeń i dyskusji na tematy odpowiedniego projektowania, budowy oraz utrzymania dróg i obiektów mostowych w nierzadko złożonych i skomplikowanych warunkach gruntowych.

Tematyka roku 2023:
– Warunki gruntowe
– Wzmacnianie podłoża i stabilizacja gruntu
– Uwarunkowania geotechniczne a wybór metody budowy dróg i mostów
– Projektowanie dróg i mostów
– Nowoczesne rozwiązania technologiczne i materiałowe w konstrukcji oraz budowie podbudów nawierzchni dróg i mostów
– Programy wspomagające projektowanie oraz budowę dróg i mostów
– Asfaltowe i betonowe nawierzchnie drogowe

W czasie konferencji odbędzie się również debata tematyczna, w której udział wezmą przedstawiciele świata nauki i biznesu.

Zapoznaj się z galeria zdjęć z 2022 roku – KLIKNIJ TUTAJ

Strona www VII Konferencji Drogowo-Mostowej

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.