Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia BRD są stosowane w celu ochrony życia i mienia uczestników ruchu, a także użytkowników terenów przyległych do drogi. W materiale powstałym na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej blog.znakowo.pl omówiono rodzaje i zastosowanie poszczególnych urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Zastosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego jest bardzo szerokie. Wykorzystuje się jem.in. do: optycznego prowadzenia ruchu drogowego, pikietażu dróg, oznaczania obiektów znajdujących się na skrajni drogi, zabezpieczania ruchu, informowania i ostrzegania kierujących, zamykania dróg, a także do zabezpieczania i nadzoru robót.

Czym są urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego możemy spotkać nie tylko na drogach miejskich. Znajdują się one również na parkingach czy na drogach wewnętrznych. Ich kolorystyka oraz zastosowanie tworzyw odblaskowych lub fluorescencyjnych sprawiają, że są one widoczne nawet w warunkach ograniczonej widoczności. Ważne, by takie urządzenia dobrze przymocować do podłoża – nie mogą powodować zagrożenia. Powinny być estetyczne i łatwe w konserwacji. Muszą być wykonane z materiałów odpornych na niekorzystne czynniki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne, środki chemiczne czy zabrudzenia. Informacje na temat konstrukcji oraz zasad rozmieszczania urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego znajdują się w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia muszą mieć wyraźne i trwałe oznakowanie (nazwa lub znak towaro...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Michał Głowacki: Trudności są naturalne, ale ich pokonywanie jest źródłem dużej satysfakcji

Michał Głowacki, Dyrektor Generalny Linii Produktowej Kruszyw w Holcim Polska (dawniej Lafarge), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” opowiada o swoich doświadczeniach zawodowych oraz ich wpływie na zarządzanie. Omawia wyzwania branży, takie jak: logistyka, potrzeby klientów, zrównoważony rozwój i problemy demograficzne. Podkreśla znaczen...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.