Uroczyste otwarcie ronda w Przyłęku

21 listopada 2022 roku, uroczyście otwarto przebudowane na rondo skrzyżowanie w Przyłęku.

Po pół roku prac związanych z przebudową skrzyżowania przy drodze wojewódzkiej nr 305 w Przyłęku inwestycja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich została oddana do użytku. Podczas otwarcia Andrzej Roszkowski właściciel firmy Bero wręczył Pawłowi Katarzyńskiemu Dyrektorowi WZDW w Poznaniu, końską podkowę, znalezioną w trakcie budowy na pierścieniu ronda.

Otwarcie ronda

W uroczystości uczestniczyli m.in. wicemarszałek Wojciech Jankowiak, dyrektor WZDW Paweł Katarzyński, wykonawca – przedstawiciel firmy Strabag, poseł na sejm RP Jakub Rutnicki i Krzysztof Paszyk, senator Jan F. Libicki, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński wraz z wicestarostą Marcinem Bramborem, burmistrz Włodzimierz Hibner wraz z wiceburmistrz Adrianną Zielińską, przewodniczący RM Marek Ratajczak wraz z kolegami radnymi, samorządowcy, przedsiębiorcy i mieszkańcy. Podczas spotkania, Andrzej Roszkowski właściciel firmy Bero wręczył Pawłowi Katarzyńskiemu dyrektorowi WZDW w Poznaniu, końską podkowę, znalezioną w trakcie budowy na pierścieniu ronda.

Od czerwca 2022 roku mieszkańcy okolicznych miejscowości musieli się liczyć z nieudogodnieniami i utrudnieniami w miejscu, gdzie drogę wojewódzką (która prowadzi m.in. do autostrady A2 oraz DK 92) łączyło się z tak zwaną „małą obwodnicą Nowego Tomyśla”. Prace, jednak dobiegły już końca. Dodatkowo wykonawca inwestycji, firma Strabag w ubiegłą środę zlikwidowało ruch wahadłowy.

W ramach tej inwestycji wykonano:

  • przejścia dla pieszych oraz drogę rowerową, które zostały doświetlone,
  • na dojazdach do ronda zamontowano znaki aktywne,
  • na samym rondzie pojawiły się bariery energochłonne.

Wartość całego kontaktu wyniosła ostatecznie aż 5,1 mln złotych.

źródło i fot.: WZDW

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.