Uroczyste otwarcie nowego ronda na ulicy Grodziskiej

To wiadomość, na którą z niecierpliwością czekali mieszkańcy gminy Buk. Budowa nowego ronda na ulicy Grodziskiej w ramach zadania „Przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 307 z miejskim odcinkiem drogi powiatowej (ulicy Grodziskiej) w Buku” została zakończona. Dzisiaj, 29 listopada br. odbyło się oficjalne otwarcia.

Inwestycja o wartości 7,7 mln zł sfinansowana została w 1/3 przez miasto i gminę Buk i podobnie przez powiat poznański oraz województwo wielkopolskie. Nowe rondo poprawi bezpieczeństwo ruchu na drodze wojewódzkiej nr 307 w Buku. Skrzyżowania typu rondo zmniejszają liczbę zdarzeń takich jak zderzenia czołowe, zderzenia boczne z prawej strony, wypadki ze skrętami w lewo, najechania na pieszych. Budowa nowego czterowlotowego ronda o średnicy zewnętrznej 40 metrów, upłynni przejazd oraz poprawi komfort poruszania się zarówno pieszych i rowerzystów.  

W ramach inwestycji wykonano:
– budowę przejścia dla pieszych, chodnika oraz drogi rowerowej;
– na rondzie oraz na dojazdach do ronda zamontowano znaki aktywne;
– montaż elementów bezpieczeństwa ruchu (m.in. barier energochłonnych);
– budowę przepustu;
– budowę oświetlenie;
– oznakowania.
Realizacją zadania, które wykonano w ciągu ośmiu miesięcy, zajął się Wielkopolski Zarządca Dróg Wojewódzkich, a jego wykonawcą została firma Colas Polska Sp. z o.o.

Rondo zostało otwarte

W uroczystości otwarcia nowego ronda udział wzięli między innymi wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, dyrektor WZDW Paweł Katarzyński, wicestarosta Poznański Tomasz Łubiński oraz burmistrz Miasta i Gminy Buk Paweł Adam, Przewodniczący Rady MiG Buk Pi...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.