Trwają rozmowy ws. nowej S10

GDDKiA zbiera uwagi samorządowców do zaprezentowanych 8 maja br. wariantów przygotowanej budowy drogi ekspresowej S10, która połączy autostradę A1 z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej (S50).

Autostrada A1

31 maja br. na wniosek samorządowców odbyło się spotkanie z Wójtem Gminy Fabianki oraz Starostą Powiatu Sierpeckiego. 

Tym razem spotkanie z samorządowcami odbyło się w siedzibie bydgoskiego oddziału GDDKiA. Samorządowców reprezentował Wójt Gminy Fabianki Pan Zbigniew Słomski oraz Starosta Sierpecki Pan Andrzej Cześnik. Oprócz dyrektora Oddziału GDDKiA – Sebastiana Borowiaka, oraz zastępcy Dyrektora Oddziału ds. inwestycji – Przemysława Antoniaka w spotkaniu wziął też udział reprezentant konsorcjum opracowującego dokumentację tj. Biur Projektowych TPF Sp. z o.o. 
i Databout Sp. z o.o.  

W czasie spotkania samorządowcy przekazali uwagi i wnioski dotyczące poprowadzenia wariantów przez tereny zurbanizowane aglomeracji włocławskiej w gminie Fabianki oraz kwestie skomunikowania Powiatu Sierpeckiego z drogą S10. Zebrane wnioski zostaną przeanalizowane przez projektanta. 

GDDKiA otrzymała również pisemne wnioski i uwagi do wariantów zaprezentowanych na spotkaniu z 8 maja br. ze strony pozostałych samorządów, przez które przebiegają prezentowane warianty.  

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: W Sanoku powstanie nowy most w ramach rządowego programu

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.