Tomasz Żuchowski odwołany ze stanowiska Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Premier Donald Tusk odwołał Tomasza Żuchowskiego ze stanowiska Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka – poinformował resort infrastruktury.

Premier odwołał Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej. Do jego zadań należy m.in. współudział w realizacji polityki transportowej w zakresie dróg, gromadzenie danych i sporządzanie informacji o sieci dróg publicznych, nadzór nad przygotowaniem infrastruktury drogowej na potrzeby obrony państwa i współpraca z administracjami drogowymi innych państw i organizacjami międzynarodowymi.
Tomasz Żuchowski pełnił funkcję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad od 2018 roku.

źródło: TVN 24

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.