Tomasz Żuchowski odwołany ze stanowiska Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Premier Donald Tusk odwołał Tomasza Żuchowskiego ze stanowiska Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad na wniosek ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka – poinformował resort infrastruktury.

Premier odwołał Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad

Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad jest centralnym organem administracji rządowej. Do jego zadań należy m.in. współudział w realizacji polityki transportowej w zakresie dróg, gromadzenie danych i sporządzanie informacji o sieci dróg publicznych, nadzór nad przygotowaniem infrastruktury drogowej na potrzeby obrony państwa i współpraca z administracjami drogowymi innych państw i organizacjami międzynarodowymi.
Tomasz Żuchowski pełnił funkcję Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad od 2018 roku.

źródło: TVN 24

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.