Siedem ofert w przetargu na rozbudowę DK25 z Człuchowa do granicy województwa

W przetargu na rozbudowę drogi krajowej nr 25 z Człuchowa do granicy województwa wpłynęło siedem ofert. Najniższą cenę 109 848 484,47 zł zaproponowała firma Transpol Lider komandytowa z Inowrocławia, najwyższą 157 049 206,11 zł, STRABAG z Pruszkowa.

Zakres zadania

Głównym celem zadania jest rozbudowa DK25 o łącznej długości ok 10 km. Przewidziano również przebudowa przejazdu kolejowo-drogowego przez jednotorową linię kolejową nr 203 Tczew – Kostrzyn w Wierzchowie Dworcu. Na wysokości Ględowa droga zostanie poprowadzona nowym śladem, omijając od południa zabudowania, a Jęczniki Wielkie ominie po stronie wschodniej. Nawierzchnia drogi po modernizacji będzie dostosowana do ruchu pojazdów o nacisku na oś 11,5 t.

W ramach inwestycji przewidziano m.in. budowę ścieżki pieszo-rowerowej, azyli i przejść dla pieszych czy nowych zatok autobusowych (istniejące ulegną przebudowie). Powstaną również ekrany akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa oraz nowe oznakowanie drogi. W wyposażenie drogi wejdą także w elementy uspokojenia ruchu drogowego, kanalizacja deszczowa i oświetlenie drogowe.

Cel inwestycji

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i komfort użytkowników drogi, wpłynie pozytywnie na rozwój regionu oraz ułatwi podróżowanie do granicy województwa.

Wykonawca wyłoniony w przetargu otrzyma 18 miesięcy na realizację prac (z wyłączeniem okresu zimowego od 16 grudnia do 15 marca). Umowę planujemy podpisać w III kwartale 2023 r., tak by przebudowa mogła zakończyć się w II kwartale 2025 r.

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: S11 Szczecinek – Piła z DŚU

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.