Prace na budowie drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku

Na budowie 31-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3, pomiędzy Bolkowem i granicą państwa w Lubawce, trwają prace na wszystkich możliwych frontach. W tunelu układane jest uszczelnienie z geomembrany i wykonywana jest obudowa zasadnicza. Trwają prace przy pozostałych obiektach inżynierskich oraz roboty drogowe.

S3 Bolków - Kamienna Góra, okolice węzła Bolków / fot. Michał Soroko

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej, która w przyszłości połączy się z czeską autostradą D11, podzielono na dwa odrębne zadania. Na odcinku Bolków - Kamienna Góra Północ (zad. III) zaawansowanie prac wynosi ok. 54 proc. Natomiast na odcinku Kamienna Góra Północ - Lubawka (granica państwa) (zad. IV) ok. 79 proc.

Bolków - Kamienna Góra Północ 

Na tym odcinku powstanie dwujezdniowa droga ekspresowa o długości ok. 16,1 km. Każda jezdnia będzie miała po dwa pasy ruchu i pas awaryjny. Powstają tu również dwa dwunawowe tunele drogowe - tunel TS-26 o długości ok. 2300 m, pomiędzy miejscowościami Sady Górne, Stare i Nowe Bogaczowice, oraz tunel TS-32 o długości ok. 320 m niedaleko miejscowości Gostków. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm PORR (lider) i PORR Bau (partner). Wartość umowy wynosi ponad 1,5 mld zł.  Po uzyskaniu 21 sierpnia 2020 r. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wykonawca przystąpił do robót przygotowawczych, a następnie branżowych.  

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.