Adam Mirek: Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej

W 2022 r. Wyższy Urząd Górniczy i podległe mu jednostki organizacyjne obchodzą jubileusz 100-lecia powołania do życia organów polskiego nadzoru górniczego. Z tej okazji dr inż. Adam Mirek, Prezes WUG, który objął to stanowisko pięć lat temu, dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat tego, co ta rocznica znaczy dla branży górniczej, oraz odpowiada na pytania dotyczące bezpieczeństwa w branży górniczej, największych wyzwań, z jakimi muszą się mierzyć organy nadzoru górniczego, a także planów WUG-u na najbliższy czas.

Poprawa bezpieczeństwa w górnictwie zawsze będzie zależała od pracy zespołowej
W tym roku WUG obchodzi jubileusz 100-lecia istnienia. Tak duże rocznice zazwyczaj skłaniają do bilansów i refleksji. Co ta rocznica znaczy dla branży górniczej?

Adam Mirek: To przede wszystkim czas, który pozwala nam obiektywnie spojrzeć w przeszłość, poddać ją ocenie historycznej i merytorycznej. To długie lata pracy rzeszy ludzi związanych z pracą w urzędach górniczych, która nie należy do łatwych, ograniczonych do komfortowego biura, ale wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za bezpieczeństwo załóg kopalń i samych zakładów górniczych. Te 100 lat pokazało nam, jak na tle przemian politycznych, gospodarczych czy społecznych funkcjonował i rozwijał się polski nadzór górniczy. Na każdym etapie historii zdrowie i życie osób zatrudnionych w przemyśle wydobywczym, racjonalna gospodarka złożami kopalin oraz ochrona środowiska terenów po eksploatacji górniczej zawsze były najważniejszym celem dział...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.