Piotr Sarnecki: Zarządcy kopalni powinni myśleć o oponach jak o inwestycji, a nie tylko o koszcie

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. rynku opon przemysłowych, mówi o tym, czy jest to dobra inwestycja dla kopalni, jak konserwować opony przemysłowe, żeby służyły jak najdłużej, a także wskazuje, na co powinni zwracać uwagę zarządzający podczas wyboru opon.

KRU_3_23_OPNY_JAKO_INWESTYCJA_NIE_KOSZT_PIOTR_SARNECKIPiotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)

Czy opony przemysłowe są ważną gałęzią rynku oponiarskiego?

Piotr Sarnecki: Zdecydowanie tak. Niemal wszyscy najważniejsi producenci mają je w swojej ofercie. Obecnie globalnie i w Polsce szacujemy, że to niemal kilkanaście procent rynku opon pod względem wartości. Na pewno jednak jest to kluczowy element branży budowlanej, wydobywczej czy magazynowej. Bez odpowiednich opon, o specyfice technicznej dostosowanej do wymagań danej branży, maszyny nie byłyby tak efektywne.

W jakiej kondycji aktualnie jest rynek opon przemysłowych?

Piotr Sarnecki: Od kilku lat obserwujemy stabilne wzrosty. Oczywiście nie w każdej kategorii. Kondycja poszczególnych z nich: opon do maszyn budowlanych czy do maszyn kopalnianych lub...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Zyskasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji papierowej
  • Otrzymasz bezpłatny dostęp do wydań wybranego czasopisma w wersji online
  • Przeczytasz każdy artykuł dostępny w serwisie opublikowany na łamach „Magazynu Autostrady”, „Mosty”, „Kruszywa” i „Drogi Publiczne”
  • Otrzymasz dostęp do materiałów w „Katalogu realizacji” zawierającej najciekawsze realizacje drogowo-mostowe oraz wdrożenia w kopalniach odkrywkowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.