Piotr Sarnecki: Zarządcy kopalni powinni myśleć o oponach jak o inwestycji, a nie tylko o koszcie

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. rynku opon przemysłowych, mówi o tym, czy jest to dobra inwestycja dla kopalni, jak konserwować opony przemysłowe, żeby służyły jak najdłużej, a także wskazuje, na co powinni zwracać uwagę zarządzający podczas wyboru opon.

KRU_3_23_OPNY_JAKO_INWESTYCJA_NIE_KOSZT_PIOTR_SARNECKIPiotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)

Czy opony przemysłowe są ważną gałęzią rynku oponiarskiego?

Piotr Sarnecki: Zdecydowanie tak. Niemal wszyscy najważniejsi producenci mają je w swojej ofercie. Obecnie globalnie i w Polsce szacujemy, że to niemal kilkanaście procent rynku opon pod względem wartości. Na pewno jednak jest to kluczowy element branży budowlanej, wydobywczej czy magazynowej. Bez odpowiednich opon, o specyfice technicznej dostosowanej do wymagań danej branży, maszyny nie byłyby tak efektywne.

W jakiej kondycji aktualnie jest rynek opon przemysłowych?

Piotr Sarnecki: Od kilku lat obserwujemy stabilne wzrosty. Oczywiście nie w każdej kategorii. Kondycja poszczególnych z nich: opon do maszyn budowlanych czy do maszyn kopalnianych lu...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.