Piotr Sarnecki: Zarządcy kopalni powinni myśleć o oponach jak o inwestycji, a nie tylko o koszcie

Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. rynku opon przemysłowych, mówi o tym, czy jest to dobra inwestycja dla kopalni, jak konserwować opony przemysłowe, żeby służyły jak najdłużej, a także wskazuje, na co powinni zwracać uwagę zarządzający podczas wyboru opon.

KRU_3_23_OPNY_JAKO_INWESTYCJA_NIE_KOSZT_PIOTR_SARNECKIPiotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO)

Czy opony przemysłowe są ważną gałęzią rynku oponiarskiego?

Piotr Sarnecki: Zdecydowanie tak. Niemal wszyscy najważniejsi producenci mają je w swojej ofercie. Obecnie globalnie i w Polsce szacujemy, że to niemal kilkanaście procent rynku opon pod względem wartości. Na pewno jednak jest to kluczowy element branży budowlanej, wydobywczej czy magazynowej. Bez odpowiednich opon, o specyfice technicznej dostosowanej do wymagań danej branży, maszyny nie byłyby tak efektywne.

W jakiej kondycji aktualnie jest rynek opon przemysłowych?

Piotr Sarnecki: Od kilku lat obserwujemy stabilne wzrosty. Oczywiście nie w każdej kategorii. Kondycja poszczególnych z nich: opon do maszyn budowlanych czy do maszyn kopalnianych lu...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.