Piotr Kledzik: Budowanie to biznes prowadzony przez i dla ludzi

Piotr Kledzik, Prezes PORR S.A. w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane z inwestycjami mostowymi i tunelowymi realizowanych przez firmę PORR S.A., a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat inteligentnego budownictwa, ochrony środowiska, sytuacji rynkowej i planów firmy na najbliższą przyszłość.

Piotr Kledzik, Prezes PORR S.A.

Hasłem przewodnim firmy jest: Inteligentne budowanie łączy ludzi. Czym dla Pana jest inteligentne budowanie?

Piotr Kledzik: Budowanie to biznes prowadzony przez i dla ludzi. Człowiek jest w jego centrum, bo to przecież ludziom mają służyć prowadzone inwestycje. Każdy z realizowanych przez nas projektów – niezależnie od jego skali i stopnia skomplikowania – przynosi nam ogromną satysfakcję, ponieważ pozwala wywierać pozytywny wpływ na codzienne życie ludzi. Dzieje się tak poprzez oddane do użytku szpitale, szkoły, elementy infrastruktury energetycznej i hydrotechnicznej, a w końcu drogi, połączenia kolejowe, mosty i tunele.

Czy inteligentne budowanie to również synonim pogodzenia rozwoju infrastruktury z ochroną przyrody?

Piotr Kledzik: Jako branża budowlana jesteśmy świadomi wpływu naszej działalności na otoczenie. Wiemy, że dalszy rozwój będzie możliwy tylko jeżeli nasze decyzje biznesowe będziemy podejmować z uwzględnieniem czynników ESG (Environment, Social, Governance). To jasny kierunek, który jest też wpisany w strategię rozwoju całego koncernu PORR. Podejmujemy starania, aby nasz rozwój postępował w sposób jak najbardziej zrównoważony – w poczuciu odpowiedzialności społecznej, etycznej i ekologicznej. Tak właśnie rozumiemy inteligentne budowanie – jako realizację naszego biznesu w sposób zrównoważony, wykorzystując do tego innowacje i nowoczesne technologie.

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.