Pianobeton w budowie dróg rowerowych – budować szybko, łatwo, efektywniej

Rocznie w Polsce powstają setki kilometrów dróg rowerowych, dlatego niezwykle istotny jest dobór takiej technologii, która umożliwi szybki postęp prac, a zarazem będzie prosta w zastosowaniu. Takie rozwiązanie proponuje producent pianobetonu – firma Wajm, która we współpracy z Politechniką Poznańską opracowała katalog typowych konstrukcji nawierzchni dróg rowerowych z wykorzystaniem pianobetonu.

Mrozoodporność, termoizolacyjność zapobiegająca przemarzaniu gruntu, proste i szybkie wykonanie, możliwość budowy na różnych gruntach (w tym słabych, podmokłych, nienośnych). To zaledwie ułamek korzyści płynących z wykorzystania pianobetonu w budowie dróg rowerowych. Dzięki opracowanemu przez firmę Wajm oraz Politechnikę Poznańską katalogowi nawierzchni dróg rowerowych. Procedura projektowania ogranicza się tylko do wyboru odpowiedniej warstwy zamykającej (ścieralnej) nawierzchni. W której funkcję nośną pełni warstwa podbudowy wykonana z pianobetonu PB600 lub PB800.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.