Pianobeton w budowie dróg rowerowych – budować szybko, łatwo, efektywniej

Rocznie w Polsce powstają setki kilometrów dróg rowerowych, dlatego niezwykle istotny jest dobór takiej technologii, która umożliwi szybki postęp prac, a zarazem będzie prosta w zastosowaniu. Takie rozwiązanie proponuje producent pianobetonu – firma Wajm, która we współpracy z Politechniką Poznańską opracowała katalog typowych konstrukcji nawierzchni dróg rowerowych z wykorzystaniem pianobetonu.

Mrozoodporność, termoizolacyjność zapobiegająca przemarzaniu gruntu, proste i szybkie wykonanie, możliwość budowy na różnych gruntach (w tym słabych, podmokłych, nienośnych). To zaledwie ułamek korzyści płynących z wykorzystania pianobetonu w budowie dróg rowerowych. Dzięki opracowanemu przez firmę Wajm oraz Politechnikę Poznańską katalogowi nawierzchni dróg rowerowych. Procedura projektowania ogranicza się tylko do wyboru odpowiedniej warstwy zamykającej (ścieralnej) nawierzchni. W której funkcję nośną pełni warstwa podbudowy wykonana z pianobetonu PB600 lub PB800.

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników z wykupioną prenumeratą lub subskrypcją.

Dlaczego warto wykupić dostęp?

  • Otrzymujesz dostęp do unikalnych treści serwisu
  • Uzyskasz dostęp do sekcji: „Tylko u nas”
  • Zapoznasz się z interesującymi materiałami, komentarzami przedstawicieli branży oraz wywiadami niepublikowanymi wcześniej na łamach naszych czasopism
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Wykup dostęp

Logowanie

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.