Na DK43 bezpieczniej w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 

GDDKiA podpisała umowę na wykonanie inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo ruchu drogowego na DK43. Wykonawca będzie miał pięć miesięcy na zaprojektowanie i budowę prawie 400-metrowego chodnika oraz dedykowanego oświetlenia na przejściu dla pieszych.

Na DK43 bezpieczniej w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 

Prace w ramach zadania

Na odcinku objętym budową chodnika przebudowane zostaną również zjazdy i odwodnienie drogi. W miejscach, w których będzie to potrzebne, wykonawca zmodyfikuje oznakowanie pionowe i poziome.

Zadanie za kwotę 1 179 939 zł wykona firma Gramar z Lublińca.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 

Głównym celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.  

źródło: GDDKiA
fot.: iStock

przeczytaj również:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marek Makowski: Ważne są regularne spotkania i wymiana doświadczeń

Marek Makowski, Przewodniczący Krajowej Rady Zarządców Dróg Powiatowych, w rozmowie z redakcją „Dróg Publicznych” koncentruje się na tematyce zarządzania infrastrukturą drogową na poziomie lokalnym w Polsce. Opowiada o wyzwaniach, celach i sukcesach związanych z działalnością Rady. Omawia także kwestie związane z tzw. modernizacją i bezpieczeńst...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.