Mariusz Pustelnik: Przy pewnym wysiłku można uzyskać ciekawą formę obiektu i optymalną konstrukcję

Dr inż. Mariusz Pustelnik, Prezes Zarządu Pracowni Projektowej MOSTOPOL sp. z o.o., w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowie na pytania dot. nowoczesnych technik projektowania mostów i najważniejszych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas ich projektowania.

Dr inż. Mariusz Pustelnik, Prezes Zarządu Pracowni Projektowej MOSTOPOL sp. z o.o.

Firma MOSTOPOL specjalizuje się w projektach infrastruktury czy też w projektach branży geotechnicznej i hydrotechnicznej. Skupmy się jednak na samych mostach. Jakie konkretne nowoczesne oprogramowanie i sprzęt wykorzystujecie w procesie projektowania i diagnostyki mostów?

Mariusz Pustelnik: Obecnie zgodnie z nowymi trendami wdrażamy oprogramowanie do projektowania konstrukcji mostowych w BIM – Allplan Bridge, Allplan Engineering. Proces ten jest wyzwaniem, ponieważ wiąże się ze zmianą nawyków, sposobu myślenia i wyjściem ze strefy komfortu. Poza samym zakupem oprogramowania dodatkowym kosztem była organizacja szkoleń, które są czasochłonne. Wykorzystujemy również oprogramowanie Midas Civil, GTS NX, FEA NX, a także pełny pakiet oprogramowania geotechnicznego firmy DC-Software. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i podnoszenie kwalifikacji mojego zespołu to dla mnie kluczowe aspekty funkcjonowania firmy.

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.