Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. w Krzeszowicach

Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. już od 22 lat z powodzeniem dostarczają kruszywa znajdujące zastosowanie w: drogownictwie, kolejnictwie i budownictwie. W zakładach wchodzących w skład przedsiębiorstwa wydobywa się oraz przerabia skały pochodzenia wulkanicznego o bardzo wysokich wskaźnikach wytrzymałościowych.

Spółka Kopalnie Porfiru i Diabazu została zawiązana w 2000 r. poprzez przejęcie Przedsiębiorstwa Państwowego Kopalnie Odkrywkowe Surowców Skalnych w Krzeszowicach. W jej skład wchodzą dwie kopalnie: Kopalnia Porfiru „Zalas” we Frywałdzie oraz Kopalnia Diabazu „Niedźwiedzia Góra” w Tenczynku. Po przeprowadzonej prywatyzacji przedsiębiorstwo rozpoczęło szereg inwestycji, które zaowocowały poszerzeniem asortymentu sprzedaży, sytuując przedsiębiorstwo na miejscu przodującego producenta kruszyw łamanych w południowo-wschodniej Polsce.

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.