Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. w Krzeszowicach

Kopalnie Porfiru i Diabazu Sp. z o.o. już od 22 lat z powodzeniem dostarczają kruszywa znajdujące zastosowanie w: drogownictwie, kolejnictwie i budownictwie. W zakładach wchodzących w skład przedsiębiorstwa wydobywa się oraz przerabia skały pochodzenia wulkanicznego o bardzo wysokich wskaźnikach wytrzymałościowych.

Spółka Kopalnie Porfiru i Diabazu została zawiązana w 2000 r. poprzez przejęcie Przedsiębiorstwa Państwowego Kopalnie Odkrywkowe Surowców Skalnych w Krzeszowicach. W jej skład wchodzą dwie kopalnie: Kopalnia Porfiru „Zalas” we Frywałdzie oraz Kopalnia Diabazu „Niedźwiedzia Góra” w Tenczynku. Po przeprowadzonej prywatyzacji przedsiębiorstwo rozpoczęło szereg inwestycji, które zaowocowały poszerzeniem asortymentu sprzedaży, sytuując przedsiębiorstwo na miejscu przodującego producenta kruszyw łamanych w południowo-wschodniej Polsce.

Wywiady

Jerzy Graboś: Gwarantem sukcesu jest wzajemne zaufanie i szacunek

Jerzy Graboś, Prezes Dyrektor Generalny Przedsiębiorstwa Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO SA w Rzeszowie, jest związany ze spółką nieprzerwanie od 1985 r. Z okazji 65-lecia przedsiębiorstwa na rynku w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dot. zmian zachodzących w firmie na przestrzeni tych wszystkich la...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.