Kolejny etap realizacji obwodnicy Przytocznej

Złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla budowy obwodnicy Przytocznej w ciągu DK24. To ostatnia z sześciu zaplanowanych do realizacji w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030, dla której uruchomiona została procedura środowiskowa.

Kolejny etap realizacji obwodnicy Przytocznej

Prace przygotowawcze dla obwodnicy Przytocznej w ciągu DK24 trwają od września 2020 roku. Umowę na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) podpisaliśmy z firmą Mosty Katowice. Wydanie DŚU pozwoli na dokończenie drugiego etapu tego opracowania, zatwierdzi również najkorzystniejszy wariant przebiegu drogi, dla którego prowadzone będą dalsze prace projektowe. W toku postępowania administracyjnego zmierzającego do wydania DŚU mogą zostać przeprowadzone także konsultacje społeczne.

Kilka wariantów nowego przebiegu drogi

We wniosku o wydanie DŚU zaprezentowano kilka wariantów nowego przebiegu drogi, jednocześnie wskazując jeden z nich jako preferowany. Dla inwestycji zostały opracowane cztery warianty, dwa po stronie południowej i dwa po stronie północnej. Jako preferowany wskazaliśmy jeden z wariantów północnych – 4 pomarańczowy. Wg analizy wielokryterialnej to najkorzystniejszy wariant pod względem techniczno-ekonomiczno-środowiskowym. Uzyskał największe poparcie społeczne, a także największą liczbę punktów w kryterium środowiskowym.  </...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.