Kolejny etap prac przygotowawczych dla rozbudowy DK46

Złożono wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU), która ustali zakres rozbudowy niespełna 5-kilometrowego odcinka od Dąbrowy do Opola. W kwietniu 2021 r. rozpoczęły się prace projektowe.

Kolejny etap prac przygotowawczych dla rozbudowy DK46

Wybór wariantu

W trakcie opracowywania przedmiotowej dokumentacji odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami. Wszystkie uwagi i opinie do zaproponowanych dwóch wariantów przeanalizował projektant. Część z nich, stosownie do możliwości, uwzględniono i wprowadzono do dokumentacji.

Możliwe warianty przebiegu trasy analizowane były pod względem technicznym, ekonomicznym i środowiskowym, w tym również pod względem społecznym. Wariant 2 wskazano jako rekomendowany we wniosku o wydanie DŚU dla tego zadania.

Zakres rzeczowy inwestycji

Inwestycja planowana jest w ciągu drogi krajowej nr 46 na odcinku od m. Dąbrowa do granicy miasta Opole, na terenie gminy Dąbrowa. Równolegle trwają prace przygotowawcze rozbudowy na odcinek od końca obwodnicy Niemodlina do Dąbrowy. Ten fragment DK46 to niezwykle ważne miejsce na sieci dróg krajowych, ze względu na swój tranzytowy charakter z kierunków Opola i Nysy oraz bezpośredniego dojazdu do autostrady A4 poprzez węzeł Opole Zachód.

Cel inwestycji...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.