GDDKiA złożyła wniosek o DŚU dla obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25

Rozpoczął się kolejny etap przygotowań do realizacji obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25. Do burmistrza tego miasta trafił wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). Postępowanie administracyjne zakończy się wydaniem decyzji, która ostatecznie zatwierdzi jej przebieg trasy. Zadanie jest realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

GDDKiA złożyła wniosek o DŚU dla obwodnicy Międzyborza w ciągu DK25

Wybór wariantu

Przed złożeniem wniosku zweryfikowana została dokumentacja projektowa, w tym analiza wielokryterialna, gdzie w oparciu o kryteria środowiskowe, społeczne, ekonomiczne i techniczne  zaproponowano najkorzystniejszy wariant przebiegu przyszłej trasy. We wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej GDDKiA wskazano jako preferowany wariant 1, który przebiega po stronie wschodniej Międzyborza. Natomiast alternatywny jest wariant 3, którego przebieg wyznaczony jest po stronie zachodniej miasta. 

DŚU jest niezbędna do realizacji inwestycji, ponieważ zatwierdzi przebieg obwodnicy Międzyborza, przeznaczony do dalszych prac projektowych. Wydanie decyzji umożliwi również ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy robót w systemie Projektuj i buduj. Jest także konieczna do uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).  

Zakres i cel inwestycji

Trasa powstanie w nowym śladzie i będzie miała długość ok. 8 km. W ramach inwestycji zostanie zaprojektowana, a następnie wybudowana droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego), na wschód od obecnej DK25, ze skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i dojazdowymi. Powstaną również obiekty inżynierskie, elementy ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD).  

Wywiady

Kamila Czaja: Zero tolerance for compliance

1 czerwca 2023 r. Kamila Czaja objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Volvo Maszyny Budowlane Polska. Jej współpraca z Volvo Construction Equipment trwa od 2010 r. Przez ostatnie lata pracowała w Belgii i Szwecji na stanowiskach związanych z: zarządzaniem systemami produkcji, jakością, bezpieczeństwem, planowaniem sprzedaży i produkcji oraz lean ...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.