GDDKiA podpisała nowe umowy na remont nawierzchni poszczególnych dróg w woj.śląskim

Podpisano umowy na remont nawierzchni jezdni dróg ekspresowych S1, S52 i S86 oraz jezdni zbierająco-rozprowadzającej autostrady A4. Remont obejmie nawierzchnię dróg krajowych o łącznej długości ponad 36 km. Wartość robót objętych zamówieniem wynosi około 75 mln zł.

S52 Cieszyn

Zakres

Remont polegać będzie na wymianie warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Na prawych pasach wymieniona zostanie również warstwa wiążąca, a miejscami także głębsze warstwy obejmujące podbudowę bitumiczną.  

Wraz z robotami nawierzchniowymi GDDKiA wykona niezbędny zakres robót przy infrastrukturze drogowej. Będzie to m.in. wymiana ścieków z betonowych elementów prefabrykowanych oraz krawężników, odtworzenie dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych, regulacja kratek i studzienek rewizyjnych. Całość prac zakończy odtworzenie oznakowania poziomego.

Cel

Remont poprawi komfort jazdy oraz wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa ruchu. Nowa równa i właściwie wyprofilowana nawierzchnia to krótsza droga hamowania, szybszy spływ deszczu i wód roztopowych z jezdni. To też większy komfort akustyczny drogi i jej otoczenia. Odnowa oznakowania poziomego ułatwi kierowcom korzystanie z drogi.

źródło i fot.:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.