Budowa zachodniej obwodnicy Przeworska − Grupa PBI. Budowa/przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin − Przeworsk − Grabownica Starzeńska na odcinku od DK 4 do miasta Kańczuga – etap I

Inwestycja rzędu 33,9 mln zł brutto znajduje się na terenie województwa podkarpackiego. W powiecie przeworskim, w mieście Przeworsk, gminie Przeworsk i gminie Gać. Zadanie obejmuje budowę nowego dwukilometrowego odcinka pełniącego rolę obwodnicy Przeworska i łącznika z autostradą A4, a także przebudowę istniejącego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 na trasie Przeworsk – Urzejowice w km 150+600 – 154+600 wraz z istniejącą infrastrukturą oraz obiektem mostowym.

Podpisanie umowy miało miejsce 30 kwietnia 2021 r. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum spółek PBI Infrastruktura S.A. oraz PBI WMB Sp. z o.o. na zlecenie Województwa Podkarpackiego reprezentowanego przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zakres robót budowlanych

Inwestycja zakłada projekt drogi jednojezdniowej dwukierunkowej o przekroju szlakowym, ulicznym i półulicznym, w kategorii ruchu KR3 oraz klasie G. Omawiane odcinki o cichej nawierzchni bitumicznej zaprojektowano na szerokości jezdni 7,0 m z poboczem utwardzonym o szerokości użytkowej min. 0,75 m.

W ramach zadania przewidziano przebudowę czterech skrzyżowań zwykłych oraz budowę dwóch skrzyżowań o ruchu okrężnym. Zaprojektowano także nowe odcinki chodników dla pieszych, a istniejące przewidziano do przebudowy – łącznie ponad 3000 m.b. chodnika. Zaplanowano również budowę sześciu zatok autobusowych o nawierzchni z betonu cementowego.

Obsługę terenów przyległych zaprojektowano poprzez zjazdy publiczne i indywidualne. Odwodnienie w obrębie zjazdów przecinających przydrożne rowy umożliwiają przepusty z rur PEHD, a w przypadku wód opadowych i roztopowych odwodnienie odbędzie się przy pomocy ścieków trójkątnych, korytkowych, jak i nowo budowanej kan...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Zbigniew Tabor: Aby zarządzać drogami, potrzebna jest wizja

Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w wywiadzie z redakcją „Magazynu Autostrady” podzielił się refleksjami na temat swojej 25-letniej kariery oraz ewolucji branży drogowej w Polsce. Jego osiągnięcia, takie jak budowa nowoczesnego zarządu dróg oraz wdrożenie Wytycznych Technicznych ZDW, stały się fundamentem rozwoju i...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.