Budowa ronda w Stopnicy zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogą powiatową w Stopnicy będzie bezpieczniej. GDDKiA ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie ronda w miejscu, w którym regularnie dochodziło do zdarzeń drogowych. Inwestycja zrealizowana zostanie w ramach Programu Bezpieczniej Infrastruktury Drogowej.

Budowa ronda w Stopnicy zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców

W latach 2018-2020 na skrzyżowaniu DK73 w Stopnicy z drogą prowadzącą do miasta i do uzdrowiska w Solcu-Zdroju doszło do 13 kolizji i wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym. Przyczyny zdarzeń to zderzenia boczne.

Dla poprawy bezpieczeństwa w miejscu skrzyżowania powstanie rondo. Wyłoniony w przetargu wykonawca powinien zaprojektować rondo, uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i przebudowanie skrzyżowania z uwzględnieniem rozwiązań dla ruchu pieszego i infrastruktury towarzyszącej. Zakładany czas realizacji inwestycji to 29 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą, w tym 14 miesięcy na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji ZRID. Planowany termin otwarcia ofert przetargowych to 8 czerwca br.

W br. planujemy również ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie ronda w Zawadzie na skrzyżowaniu obwodnicy Ożarowa w ciągu drogi krajowej nr 74 i drogi wojewódzkiej 755.

źródło:

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Wiktor Werfel: Najlepszym środkiem ochrony indywidualnej jest zdrowy rozsądek

Wiktor Werfel, Kierownik Ruchu Zakładu Górniczego, w rozmowie z redakcją czasopisma „Kruszywa” odpowiada na pytania dotyczące dozoru ruchu odkrywkowego zakładu górniczego. Omawia m.in. najważniejsze aspekty pracy KRZG, podpowiada, skąd czerpać wiedzę, by spełniać funkcje kierownika ruchu jak najlepiej oraz jak zapewnić bezpieczeństwo załogi zakł...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.