9 ofert w przetargu na realizację obwodnicy Głogowa

Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Głogowa w ciągu drogi krajowej nr 12. Podpisanie umowy na realizację inwestycji planowane jest w I kwartale 2024 r. po zakończeniu postępowania przetargowego. To pierwsza z siedmiu inwestycji w woj. dolnośląskim w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic, która po podpisaniu umowy przejdzie do fazy realizacji.

Najniższa, złożona przez konsorcjum firm: Polbud-Pomorze (lider) i TrackTec Contruction ma wartość 706 899 188,35 zł. Najwyższą, na kwotę 897 560 027,27 zł, złożyła firma Mostostal Warszawa. Budżet GDDKiA na realizację tego zadania wynosi 1 051 299 655,68 zł.  

Komisja przetargowa przystępuje do analizy ofert w celu wyłonienia wykonawcy. Głównym kryterium oceny będzie cena (60 proc.). Pod uwagę będą brane również pozacenowe kryteria dotyczące przedłużenia gwarancji jakości m.in. na ekrany akustyczne i obiekty mostowe (40 proc.).  

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał za zadanie zrealizowanie inwestycji w systemie Projektuj i buduj w okresie 39 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych podczas budowy).    

O inwestycji

Obwodnica o długości ok. 18 km będzie drogą dwujezdniową klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Przebiegnie nowym śladem omijając Głogów po zachodniej stronie i przebiegać będzie przez tereny gmin: Radwanice, Żukowice, Kotla, Głogów oraz miasto Głogów. Trasa rozpocznie swój bieg w gminie Radwanice (powiat polkowicki) na istniejącym północnym rondzie węzła Głogów Zachód (węzeł na skrzyżowaniu drogi ekspresowej S3 z drogą krajową nr 12), a zakończy w miejscowości Stare Serby, poprzez włączenie do istniejącej drogi krajowej nr 12.   

W ramach zadania zaplanowano budowę czterech węzłów drogowych, będących dwupoziomowymi skrzyżowaniami:    

  • Nielubia, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 298 w kierunku Kłobuczyna i drogą krajową nr 12 w kierunku Głogowa,   
  • Słone, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 292 Nowa Sól – Głogów,   
  • Głogów Lotnisko, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 321 Przyborów – Grodziec Mały,   
  • Serby, na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 319 Stare Strącze – Głogów,   
  • oraz przebudowę ronda na węźle Głogów Zachód.  

Powstanie także przeprawa przez Odrę, wyczekiwana przez mieszkańców i użytkowników drogi. Wyprowadzi ona ruch z centrum miasta. Dodatkowo powstaną inne obiekty inżynierskie.  Realizację obwodnicy Głogowa zaplanowano w systemie Projektuj i buduj w latach 2024-2027.  

źródło i fot.: GDDKiA

Przeczytaj również: PZGs-1/9 – przejście dla zwierząt na S19 Krosno – Miejsce Piastowe

Wywiady

Robert Geryło: Polska jest jednym z ważniejszych rynków produkcji wyrobów budowlanych

Dr inż. Robert Geryło, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej (ITB), w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” odkrywa główne cele i zadania instytutu, który odgrywa kluczową rolę w rozwijaniu nowoczesnego budownictwa w Polsce. ITB, jako wiodący ośrodek badawczy, nie tylko uzyskał wysoką kategorię A w dwóch ostatnich ewaluacjach jakości, ale t...

Relacje

Reklama
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.