Węzeł Emilia zostanie rozbudowany

Węzeł Emilia zostanie rozbudowany. Minister Infrastruktury podpisał dziś Program Inwestycji na zaprojektowanie i przebudowę istniejącego węzła Emilia. Tym samym autostrada A2 zyska bezpośrednie połączenie z drogą ekspresową S14 i drogą krajową nr 91.

Węzeł Emilia zostanie rozbudowany

W ramach budowy II odcinka  drogi ekspresowej S14 – węzeł Aleksandrów Łódzki – węzeł Emilia powstało tymczasowe połączenie komunikujące autostradę A2 z drogą ekspresową S14 i DK91. Wprowadzenie takiego rozwiązania pozwoliło na wyprowadzenie ruchu z centrum Zgierza, jednak w dalszej perspektywie czasowej może się ono okazać niewystarczające.  Celem przedsięwzięcia  jest zatem zaprojektowanie, przebudowa i rozbudowa istniejącego węzła Emilia w taki sposób, aby zapewnić bezpośrednie powiązanie autostrady A2 z drogą S14.

Będzie to wymagało budowy około kilometrowego dwujezdniowego odcinka drogi S14 do DK91 oraz łącznic bezpośrednich do autostrady A2. To rozwiązanie umożliwi sprawniejsze przeprowadzenie ruchu samochodowego na kierunku północ – południe w okolicy Łodzi oraz połączenie autostrady A2 z drogą ekspresową S8.

W pierwszej kolejności niezbędne będzie opracowanie koncepcji programowej w zakresie rozbudowy istniejącego węzła Emilia. Konieczne będą badania warunków geologicznych i prace archeologiczne, a także przygotowanie materiałów koniecznych do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Inwestycję planujemy w systemie Projektuj i buduj....

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Marcin Opaliński: Nasza historia właśnie się rozpoczęła

Marcin Opaliński, Prezes Zarządu UNIMOT Bitumen, w rozmowie z redakcją „Magazynu Autostrady” zdradza kulisy formalizowania spółki UNIMOT Bitumen, a także wskazuje, co wyróżnia ją spośród innych producentów asfaltu. Odpowiada również na pytania dotyczące zagranicznych rynków, innowacji i planów firmy na przyszłość. Spółka UNIMOT Bitumen od kilku ...

Relacje

Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.