Spotkanie w sprawie wariantów obwodnicy Łukowa

GDDKiA organizuje spotkania informacyjne, które mają służyć zaprezentowaniu wstępnego przebiegu obwodnicy Łukowa w ciągu dróg krajowych nr 63 i 76. Podczas spotkania projektanci przedstawią szczegółowo pięć wstępnych wariantów przebiegu drogi.

Spotkanie w sprawie wariantów obwodnicy Łukowa

Spotkania odbędą się 26 września. O godz. 16 w Łukowskim Ośrodku Kultury (Łuków, ul. Ks. Kard. S. Wyszyńskiego 20 - sala widowiskowa) i o godz. 19 w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie (Gołaszyn 96A).

O inwestycji

Obwodnica Łukowa to jedna z siedmiu inwestycji w woj. lubelskim, planowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Droga będzie mieć od 10 do 13,5 km (w zależności od wariantu) i ominie Łuków od zachodniej strony. Początek zaplanowano w okolicach miejscowości Gołaszyn, a koniec na ul. Radzyńskiej w ciągu DK63. Korytarz projektowanej obwodnicy przebiega przez pola uprawne i łąki, a także tereny, na których występuje zabudowa. Droga krzyżuje się z DK76 (ul. Łapiguz). Przekraczać będzie linie kolejowe nr 12 i 26 (Skierniewice - Łuków i Łuków - Radom), rzeki Krzna oraz Krzna Południowa i ominie tereny cenne przyrodniczo, m.in. obszary Natura 2000 i rezerwat Kra Jurajska.

Uwagi uczestników spotkania

Każdy z uczestników spotkania będzie miał możliwość zgłoszenia swoich ewentualnych uwag za pomocą przeznaczonego...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Janusz Rymsza: Funkcjonalizm – nowy styl w mostownictwie wywiad z dr. hab. inż. Januszem Rymszą, prof. IBDiM

Naukowiec i praktyk wyróżniany za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie budownictwa dr hab. inż. Janusz Rymsza, prof. IBDiM, znany jest jako znamienity specjalista pełnego zakresu robót mostowych. Posiada uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji projektanta i kierownika budowy obiektów inżynierskich. W swoich działaniach zajmuje się głó...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.