Rozrasta się tunel na Zatorze

Na stacji Olsztyn Główny budowane jest nowe przejście podziemne od strony ul. Marii Zientary-Malewskiej, które umożliwi dodatkowy dostęp do peronów.

Rozrasta się tunel na Zatorze

Przejście o długości 140 metrów będzie szersze oraz wyższe. Powstały cztery betonowe segmenty obiektu o łącznej długości ok.46 metrów. Wybudowano pierwsze wyjścia na peron nr 4. Wykonawca przygotowuje obecnie teren od strony Zatorza, by przystąpić do budowy wejścia do obiektu od ul. Zientary-Malewskiej. Dzięki inwestycji PLK, mieszkańcy tej części zyskają wygodne dojście – dostosowane do potrzeb osób o ograniczanych możliwościach poruszania się.

Po domknięciu betonowej górnej części konstrukcji przejścia podziemnego, możliwe będzie kontynuowanie prac na peronie nr 4 bezpośrednio nad nowym obiektem.

źródło i fot.: PKP PLK

przeczytaj również: Koniec remontu na A2

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp możliwy tylko dla zalogowanych użytkowników

Dlaczego warto się zarejestrować?

  • Otrzymasz dostęp do wybranych treści serwisu
  • Zyskasz wiedzę na temat „Nowości z branży”
  • Zapoznasz się z materiałami video
  • Otrzymasz dostęp do wybranych materiałów w „Katalogu realizacji”
  • Będziesz na bieżąco w temacie aktualnych wydarzeń branżowych
Zarejestruj się

Logowanie

Wywiady

Waldemar Gajeski: Mosty łączą ludzi

Waldemar Gajeski, dyrektor Dyrekcji Mostowej STRABAG, w rozmowie z redakcją czasopisma „Mosty” odpowiada na pytania związane m.in. z kryzysową sytuacją w branży budowlanej oraz rozwiązaniami systemowymi, które mogłyby pomóc polskim firmom go przetrwać. Ponadto omawia perspektywy branży mostowej na przyszły rok, a także zdradza, która realizacja ...

Relacje

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.